Czarne mydło z Maroka – prawdziwy skarb?

dworzec
Coraz częściej można spotkać zwolenników kosmetyków naturalnych. Są one nieco droższe, ale mają bardzo dużo zalet, między innymi są idealne do skóry skłonnej do alergii i podrażnień. Ostatnio bardzo modne stało się czarne mydło z Maroka. Czy warto się nim zainteresować? Co jest wyjątkowego w tym produkcie, że pokochały go już miliony kobiet?

kosmetyki na prezent

Brązowa maź, która ładnie nie pachnie

Czarne mydło, a raczej brązowe nie należy do kosmetyków o najprzyjemniejszym zapachu. W jego skład wchodzą przede wszystkim oliwki, więc stąd bierze się jego charakterystyczna nuta zapachowa. Konsystencję ma żelową – ten kosmetyk można porównać do mydła w płynie lub żelu pod prysznic. Jeśli jesteście odporni na charakterystyczne zapachy, warto sięgnąć po czarne mydło z Maroka. Dlaczego? Jedną z zalet stosowania tego produktu jest dogłębne oczyszczenie skóry i zatkanych porów. Po ciemne mydło powinny sięgnąć osoby zmagające się z trądzikiem. Użycie tego kosmetyku zapobiega wydzielanie się sebum oraz ma także nieoceniony wpływ na zmniejszenie przetłuszczania się skóry. Pozostawione na dłużej niż 10 minut działa jak peeling enzymatyczny – skóra łuszczy się, dzięki czemu można dokonać jej dogłębnego oczyszczenia. Regularne stosowanie pozwala skutecznie zwalczyć zaskórniki.
opinia o cerze

A co z nawilżeniem? Czarne mydło z Maroka przy swoich właściwościach oczyszczających ma także właściwości nawilżające. Dzięki czemu po jego użyciu skóra nie jest napięta, sucha i łuszcząca się, a gładka i pokryta ochronnym filtrem. Można więc zrezygnować ze stosowania kremu nawilżającego, co oczywiście także wpłynie pozytywnie na naszą kieszeń, ale i stan skóry.

Jest
mydełko

to kosmetyk wielofunkcyjny – mydłem wymyjemy całe ciało, łącznie z włosami. Odejdzie więc nam zakup innych preparatów pielęgnujących. To wszystkie zalety niezwykłego, czarnego mydła. Warto spróbować ten produkt, chociażby dlatego, aby przekonać się, czy w przypadku naszej skóry sprawdzi się i odczujemy prawdziwą różnicę z jego zastosowania.