Uporczywy cellulit – jak sobie z nim radzić?

cellulit
Cellulit jest oznaką nadmiaru lub niedoboru skóry w danym miejscu. Najczęściej pojawia się, jeśli szybko zmieniamy kształty – na przykład szybko chudniemy lub odwrotnie szybko przybieramy na masie. Czasami trudno zlikwidować go samymi ćwiczeniami, dlatego panie zmuszone są, by sięgnąć po kosmetyki.

Jaki balsam na cellulit dobrać? Na co zwrócić uwagę?
Czy kofeina spala tkankę tłuszczową?

cellulit
Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu producenci kosmetyków reklamowali mocno zawartość dobroczynnej kofeiny w produkowanych preparatach. Czy ona na prawdę jest w stanie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej? Czy możemy liczyć na to, że balsam na cellulit z kofeiną rozwiąże nasz problem? Kofeina co prawda pobudza przemianę materii i procesy zachodzące w komórkach naskórka, ale może jedynie wspomóc ujędrnianie skóry – nie będzie jednak tak, że smarując się takim balsamem, zaczniemy samoistnie chudnąć. Należy nastawić się na ciężką pracę, ćwiczenia i treningi, które będą stanowiły podstawę do zrzucenia wagi. A balsam na cellulit z kofeiną jedynie wygładzi nasze uda czy pośladki. Jego zastosowanie da efekty jedynie wtedy, gdy podejdziemy do problemu kompleksowo. Nie pokładajmy więc dużych nadziei w tym, że jeden kosmetyk rozwiąże cały nasz problem.
Bogactwo kosmetyków naturalnych
Wybierając swój idealny balsam na cellulit, warto zastanowić się nad kupnem kosmetyków naturalnych. Są one nieco droższe i trudniej dostępne (nie znajdziesz ich na półce w każdej drogerii), ale za to nie mają substancji szkodliwych i w większości w ich składzie znajdują się naturalne substancje. Dobroczynny wpływ mają kremy i balsamy zawierające masło shea, olejek arganowy, a także wyciąg z pomarańczy.

Jednak przed zakupem poczytaj nieco więcej na temat tych produktów. Nie każdy specyfik sprawdzi się u każdego, więc musisz zastanowić się, czy sprawdzi się akurat w twoim przypadku. Pamiętaj, że walka z cellulitem wymaga kompleksowego podejścia, wytrwałości oraz zawziętości. Powodzenia!